Įmonių steigimas – tai procesas kurio metu įkuriamas naujas juridinis asmuo. Pagal LR įstatymus asmenims yra suteikiama teisė įkūrti įvairaus pobūdžio įmones pagal veiklos kryptį, tikslus ir apskritai pasirinktą verslo būdą.
Siūlome profesionalias įmonių steigimo paslaugas, kurių tikslas padėti sukurti jūsų naująjį verslą tokia forma kuri jums bus patogi ir padės siekti užsibrėžtų tikslų.
Kuriame įvairių tipų įmones, įskaitant ir pagrindines – IĮ, UAB, MB, VšĮ. Domina steigimo paslaugos ar reikia konsultacijos dėl įmonės steigimo? Susisiekite su mumis jau šiandien.
Kuriant savo įmonės vardą reikia pagalvoti ne tik galimą verslo sekmę su įmonės vardu, tačiau ir juridinį teisingumą. Jei įmonę steigiate ne vieni, o kartu kolektyvu, suorganizuokite susitikimą ir pagalvokite kaip galėtų vadintis jūsų kuriama bendrovė.
Jei planuojate veikla užsiimti pagrinde tik Lietuvoje, be jokios abejonės, geriausiai jums tiks skambus ir veiklą atspindintis lietuviškas pavadinimas. Tokiu atveju jei planuojate, jog jūsų juridinis asmuo vėliau gali veiklą vystyti ir tarptautinės rinkos mąstu, pagalvokite apie tokį variantą kuris būtų suprantamas tiek lietuviams, tiek užsieniečiams. Galbūt sugalvosite įmantrų lotyniškos kilmės pavadinimą?
Labai efektyvus pavadinimas – bus trumpas ir lengvai įsimenamas pavadinimas kurį nesunkiai galiai ištarti ir įsiminti net ir kitataučiai asmenys. Kaip rodo ekspertai, dažnai galūnės „as” ir „us” – labai prisideda prie pavadinimo palengvinimo ir suprantamumo kitataučiams. Jei abejojate dėl pavadinimų, pasikonsultuoti galite su VLKK specialistais kurie tikrai žinos kaip teisingai ir lietuviškai pavadinti save.
Kitas dalykas kurį jau minėjome – atitikimas juridinioms normoms. Šiuo atveju geriausia būtų kreiptis į Registrų Centrą ir pasitikrinti ar toks įmonės pavadinimas laisvais ir galimas teisiškai.
Antrajame žingsnyje taip pat seks tam tikri formalumai – tai yra būtinųjų dokumentų pildymas, be kurių neapsieisite.
Nesvarbu ar juos pildote tiesiogiai fiziškai ar internetu, vistiek notarui ir kitiems atitinkamiems asmenims turėsite pateikti tokiu dalykus kaip:
Šiuose dokumentuose reikės nurodyti pagrindinius savo įmonės duomenis – buveinės adresą, planuojamos veiklos tikslus, įvardyti akcininkus, valdymo organus, vadovą ir apibrėžti kapitalo sumą.
Pabrėžtina, jog pildant dokumentus internetu, jiems bus reikalingas elektroninis parašas, todėl geriau viskam pasiruošti kur kas anksčiau, ypač jeigu dar neturite susikūrę savo elektroninio parašo.
Trečiasis dalykas bus jūsų įmonės tikslinio kapitalo formavimas. Priklausomai nuo to kokios įmonės tipą jūs pasirinksite, reikės sukaupti tam tikrą įstatymuose nurodytą minimalią kapitalo sumą.
Pvz.: kuriant UAB minimalus surinkto kapitalo kiekis turi būti bent 2500 €, o steigiant AB – 25 000 €.
Renkantis kitokią įmonių formą minimalaus kapitalo grindų gali ir nebūti, tačiau dokumentuose vistiek reikia aiškiai nurodyti su kokia suma įmonė startuoja.
Atlikus minėtuosius veiksmus, galima pateikti jūsų įmonės dokumentus notarui. Kartu su jais gali tekti pateikti ir papildomą dokumentaciją tokią kaip: patvirtinimas iš banko, jog tikrai yra ineštas minimalus reikalingas kapitalas; sutikimas iš buveinės savininko sutikimo, jog jis sutinka suteikti savo būstinę UAB steigimui.
Gavus notaro patvirtinimą, dokumentai yra perdudami Juridinių asmenų registrui, tuomet įmonės steigimas jau atkeliauja iki paskutiniųjų etapų.
Kaip jau minėjome, UAB steigimas kaip ir kitų įmonių, yra įmanomas 2 būdais – tiesiogiai pas notarą arba internetu. Kuriant internetu viską atlikti kur kas patogiau, pigiau ir greičiau jei pasirenkama kompetentinga įmonė galinti visus būtinus darbus.
Savo klientams siūlome UAB steigimo paslaugas internetu, kreipkitės, padėsime visais būtiniausiais klausimais, paruošime dokumentus, beliks tiks pasirašyti, o jūsų UAB jau bus įsteigta.
Daugiau apie steigimo formą:
UAB – ko gero žinomiausia įmonės forma puikiai pažįstama tiek lietuviams, tiek užsienio investuotojams.
UAB taip pat yra verslo forma kuri yra labai patraukli pritraukti akcininkams – užuot rizikavę savo asmeniniu turtu, jie yra apsaugoti ribotos civilinės atsakomybės įstatymu. Tai reiškia, jog visos už visas finansines obligacijas įmonė atsako tik savo turtu.
Patogu ir tai, jog UAB investuotojais gali tapti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, todėl neretai į įmonę investuoja kitos, jau įsitvirtinusios rinkoje įmonės, kartais net tapdami bendrasavininkais.
UAB ir AB palyginimas:
Apibendrintai, UAB steigimui reikės:
Individualios įmonės steigimas gali sakyti yra dar paprastesnis nei UAB ir vidutiniškai trunka apie vieną darbo dieną jei steigiama internetu. Užtenka pasiruošti būtinuosius dokumentus ir atsiųsti mums, o mes pasirūpinsime kitais formulumais.
IĮ yra pasirenkama tų kurie savo veiklą nori vystyti vieni, nekuriant platesnio spektro įmonės. Šios įmonės civilinė atsakomybė yra neribota kas reiškia, jog visa finansinė rizika yra prisiimama atsakyti savo turtu. Tad, jei neplanuojate užsiimti veikla individualiai, geriau pagalvokite apie kito įmonės tipo steigimą.
Susitikti su notaru – tokios įmonės steigimas yra būtinas pas notarą.
Steigiant IĮ internetu procesas tampa dar paprastesnis – užtenka atsiųsti duomenis, už jus net bus suorganizuotas susitikimas su notaru įmonės patvirtinimui.
Mažosios bendrijos steigimas taip pat yra įmanomas internetu ir pas notarą tiesioginiu būdu, kaip ir su kitomis įmonėmis. Pildant viską internetu, užtenka duomenų atsiuntimo, o įmonės steigimas tampa labai lengvas.
MB – tai pakankamai nauja įmonės forma, apibrėžta įstatymiškai 2013 metais, pokriziniu laikotarpiu kai buvo numatytas poreikis paprastesniems juridiniams vienetams kurti. Mažoji Bendrija – tai puiki verslo forma tiems kurie nori vykdyti smulkųjį ir vidutinį verslą ar užsiiminėti papildoma veikla.
MB gali būti suvokiama ir kaip alternatyva IĮ formai. Visai kaip ir individualioje įmonėje, čia nėra apibrėžto pradinio kapitalo, todėl verslininkai turi daugiau lankstumo. Tačiau tuo pačiu metu gelbsti tai, jog MB yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo, kas reikš, jog už finansinius įsipareigojimus nebus atsakoma asmeniniu turtu.
Kaip jau minėjome, MB steigimas internetu, kur kas paprastesnis nei tiesiogiai – nereikia eiti pas notarą, formuoti kapitalo, atidaryti kaupiamosios sąskaitos iš karto. Visi šie veiksmai yra sutvarkomi internetu. Jums reikės tik pasirūpinti elektroniniu parašu, registracijos adresu ir palaukti, kol visi duomenys bus apiforminti.
Jūsų patogumui taip pat suteikiame įmonės registracijos adresą, galite peržiūrėti pasiūlymus čia. Neradus tinkamo varianto, kreipkitės į mus – tiktrai rasime kompromisą.
Viešosios įmonės steigimo kertiniai principai yra tokie patys kaip ir kitų juridinių asmenų, tačiau atsiranda kiek kitokių peripetijų. Čia reikia išspręsti tokius klausimus kaip mokami mokesčiai, dokumentacija dėl paramos gavėjo statuso, savaroniška veikla ir t.t.
Mūsų įmonė gali jums padėti išpręsti visus šiuos klausimus jei planuojate rinktis šią verslo formą. Steigimas internetu, čia yra kur kas pigesnis ir paprastesnis nei tiesioginiu būdu. Jums tereikia atsiųsti steigiančiąjai firma savo pavadinimą, kartu su elektroniniu parašu ir atvykti vienam susitikimui.
Jei norite vis dėl to atvykti pas notarą, steigiančioji įmonė gali padėti suorganizuoti susitikimą su juo, padėti paruošti reikalingus dokumentus ir duomenis.
Tokiu atveju kaip planuojate imtis ne pelno siekiančia, visuomenei naudinga veikla, gauti paramą ar teikti labdarą – geresnės alternatyvos VšĮ nėra, todėl drąsiai ją rinktis tokiu atveju.
Prieš steigiant įmonę, būtina apgalvoti apie savo verslo specifiką ir kokių tikslų su įmone sieksite, pagal ir rinkitės verslo forma. Dalykai apie kuriuos būtina pagalvoti yra: veikslo pobūdis, kapitalas, norima atsakomybė, mokesčiai ir t.t.
Dažniausiai smulkieji ir vidutiniai verslai renkasi – UAB, MB ir IĮ tipus.
Keletas klausimų paklausti savęs;
1) Koks mano veiklos pobūdis?
Tai gali būti pelno siekimas, visuomenei naudinga veikla arba tiesiog asmenins vienijanti sąjungai. Žinoma pelno siekimo tikslu geriausiai tiks IĮ, UAB ir MB formos. Jei tikslas orientuotas ne į pinigus, verta pagalvoti apie VšĮ, asociaciją, labdaros fondą ir t.t.
2) Kokio mąsto bus mano veikla?
Kaip jau minėjome, smulkiam ir vidutiniam verslui geriausiai tiks MB ir UAB formos, jei planuojama labai plati veikla – AB ar ŪB (ūkinė bendrovė) kur yra kur kas didesni veiklos mąstai.
3) Ar noriu gauti paramą?
Renkantis tokį variantą geriausiai žinoma tiks į visuomenės naudą o ne pelną orientuota juridinio asmens forma – A sociacija, Všį, paramos ar labdaros fondas. Pelno siekiančios įmonės paramos gauti negali.
4) Pasirinkus ne pelno siekimą – kokia bus mano veikslos specifika?
Jei planuojama veikla siejasi su interesų visuomenėje tenkinimu ir gaunamu pelnu padėti tą veiklą įgyvendinti – geriausiai tiks VšĮ. Jei tikslas, pavyzdžiui, profesinė ar interesų sąjunga – geriausiai tiks asociacija ir pan.
Pabaigai
Aptarėme įmonių steigimo principus. Jei reikia pagalbos kuriant sąvąją įmonę, būtinai kreipkitės į mus – padėsime įrengti tai ką jūs norite, taupant jūsų laiką.