Efektyvus biuras – tai rinkinys priemonių, padedančių optimaliai organizuoti darbo dieną ir darbo aplinką, siekiant, kad aštuonios valandos, praleistos biure, ne tik prisidėtų prie jūsų darbo rezultatų ir finansinės gerovės, bet taip pat būtų palankios jūsų kūnui ir sveikatai.
Šiame straipsnyje išsamiau išnagrinėsime visus biuro gyvenimo aspektus ir, pasikonsultavę su specialistais, pateiksime rekomendacijas dėl tinkamo maitinimosi, kuris padėtų išvengti perteklinio svorio. Vienas iš būdų tai pasiekti yra naudojant papildus svorio mažinimui iš Proteinas.lt. Taip pat aptarsime, kokius dalykus atkreipti dėmesį ir ką veikti tarp darbo užduočių, kad jūsų biuras būtų patogus ir efektyvus.
Be fizinio aktyvumo raumenis „pakeičia“ riebalinis audinys. Deja, biuro darbuotojai dažnai apie tai pamiršta.
Pateiksiu paprastą pavyzdį: astronautai negali užtikrintai atsistoti ant kojų po dviejų ar trijų dienų, praleistų nejudėdami nesvarumo sąlygomis. Beveik tas pats gali nutikti Žemėje, jei nieko nebus daroma. Tiesą sakant, sportuoti galite bet kur, tam nebūtina eiti į specializuotą sporto salę. Kai kuriuos pratimus galima ir reikia atlikti biure naudojant savo kūno svorį.
Jei darbdaviui tikrai rūpi darbuotojų sveikata, biure galite įrengti sporto kampelį. Biuro aprangos kodas dažnai neapima pernelyg sunkių treniruočių, tačiau mini treniruoklių salėje galite įdėti įvairius svorius, horizontalią juostą ir paprastą treniruoklį.
Jei negalite atsikelti padėkite kojas ant stalo. Tai pagerins kraujotaką tai reiškia, kad kraujas nesustings, ir išvengsite patinimo. Pabandykite atsikelti nuo stalo kas pusantros valandos. Pasivaikščiokite – net trumpam nuo spintelės iki aušintuvo padės šiek tiek ištempkite raumenis.
Retkarčiais ištiesk kaklą. Norėdami tai padaryti, pakankamai atsargiai be staigių judesių traukti galvą pirma prie vieno peties, paskui prie kito. Po – pirmyn ir atgal. Jeigu pavargo nugara ir darbai įsibėgėja pasukite kėdę. Laikykite nugarą tiesiai, klubai turi būti tiesūs likti ramiai: apsisukti iš pradžių į dešinę, o paskui į kairę kiek tik gali.
Jei akys pavargusios padarykite bent penkių minučių pertrauką atsitraukite nuo ekrano ir pažiūrėkite į tolį. Jei biure yra langas, klijuokite mažą juodą taškas: žiūrėkite iš jo į objektus už stiklo. Toks pratimas akims padės sumažinti susikaupusį stresą.
Litras negazuoto vandens per darbo dieną turėtų tapti įpročiu, tačiau arbatos ir kavos geriau atsisakyti, nes jie sausina organizmą.
Be to, darbe nereikėtų valgyti saldaus ir sūraus. Saldus padidina insulino gamybą, o tai blogai veikia medžiagų apykaitos procesus, o sūrus sukelia edemą. Beje, puikus būdas išvengti tinimo – pakelti kojas ant stalo, kaip amerikietiškuose filmuose, arba pasidaryti savimasažą.
Vietoj žalingų užkandžių su savimi geriau pasiimti riešutų ar vaisių: ir skanių, ir sveikų. Visiškai nereikia ilgai badauti darbe, o paskui suvalgyti dvigubą verslo pietų porciją. Tai žymiai sumažins našumą ir paliks sunkumą skrandyje.
Esant galimybei, darbo dienos viduryje verta prasiblaškyti kokia nors aktyvia veikla. Užsiėmimų metu gaminasi vadinamieji laimės hormonai, o žaidimui praleistas laikas trunka ilgiau nei prie kompiuterio, tad tai puikus poilsis ne tik kūnui, bet ir galvai. Sportas laisvalaikiu taip pat puikiai veikia sveikatą, nuotaiką ir išvaizdą. Kartu svarbu, kad krūvis būtų dozuotas ir atitiktų žmogaus pasirengimą. Pradedantiesiems geriausia pradėti nuo poros treniruočių per savaitę ir periodinių aerobinių pratimų – bėgimo, plaukimo, važiavimo dviračiu.
Šaltinis: https://proteinas.lt