Kaip pastatyti padelio aikštelę?

padelio kortai

Norint pastatyti padelio kortus (arba aikštelę, nors pirmasis terminas yra teisingesnis ir yra oficialus šios sporto šakos pavadinimas), būtina išstudijuoti kai kuriuos aspektus: matmenis, paviršius, linijas, tinklelį.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamiausią padelio kortų modelį iš OKsportas.com.

Žaidimo struktūra iš tikrųjų yra labai specifinė: TPF – Tarptautinė padelio federacija – nustatė tam tikrus esminius žaidimo lauko aspektus. Pažiūrėkime, ką reikia žinoti prieš statant: taisykles, kurių reikia laikytis, sienų matmenis, žaidimo lauką ir paviršių.

Kas yra padelio platforma, pagaminta pagal TPF taisykles?

Padelio aikštelėje turi būti stačiakampė žaidimo aikštelė: 10 metrų pločio, 20 metrų ilgio. Tinklelis turi būti nustatytas stačiakampio centre. Aptarnavimo linijos turi būti išdėstytos tinklo šonuose: atstumas yra lygiai 6,95 metro.

Centrinė padelio padavimo linija yra statmena linija, esanti tarp tinklo ploto ir pačių tiekimo linijų. Kalbant apie padelio aikštelės tinklelį, vėlgi pagal TPF gaires, jis turėtų būti 10 metrų ilgio, o bendras aukštis centre – 88 centimetrai, tačiau galuose jis gali būti net 92 centimetrų aukščio.

Padelio kiemo sienos: medžiagos ir spalvos

Ypatinga  aikštelės savybė yra sienos: tiksliau – sienos! Palyginti su kitomis sporto šakomis,  aikštelė turi būti uždaros sistemos. Pagal oficialius matavimus žinome, kad sienų galai turi būti matuojami iš vidaus: maksimalus ilgis – 20 metrų, plotis – 10 metrų.

Padelio aikštelių sienoms gaminti naudojamos plytos arba krištolas (kad žaidimo zona būtų matoma iš išorės).

Be to, sienos – jei jos dažytos – turėtų turėti savitą atspalvį. Galiausiai, svarbu, kad sienos ir laukas nebūtų vienodos spalvos, kad žaidėjas matytų geriausią vaizdą. Vienintelis aspektas, kurio negalima pažeisti, yra sienelių „reakcija“: jos turi suteikti kamuoliui vienodą ir taisyklingą atšokimą.

Tinkama vieta žaisti padelį

Aikštelės konstrukcija reikalauja, kad gruntas būtų akytas betonas arba sintetinė medžiaga.

Taip pat galite naudoti dirbtinę žolę. Tačiau svarbu pabrėžti, kad gruntas turi būti kuo vienodesnis ir taisyklingesnis, kad būtų išvengta bet kokio vandens kaupimosi ir dėl to ilgainiui sąstingio, galinčio jį sunaikinti. Draudžiama naudoti pagrindą lauke: tik patalpose.

Aikštelės paviršiai

Kokie paviršiai tinkamiausi padelio aikštelėms? Technologijų ir naujoviškos pažangos dėka šiandien galime gauti labai gerai suprojektuotus ir pagamintus paviršius, kurie gali tarnauti ilgą laiką, užtikrina patvarumą ir daro žaidimą lankstesnį.

Padelio aikštelės dangos (kurių gražius pavyzdžius galite pamatyti AmarantoIdea svetainėje) buvo sukurtos taip, kad suteiktų maksimalų malonumą, leisdamos žaisti bet kuriuo metų laiku, net ir vidury žiemos ar ypač nepalankiomis oro sąlygomis.
Šiais laikais yra daugybė dangčių tipų: fiksuotų arba motorinių, metalinių, PVC ar aliuminio. Kai kurie dizainai yra daug lengvesni nei kiti ir dažniausiai skirti klubams, norintiems pasiūlyti padelį kaip žiemos žaidimą.

Galiausiai, didelis šių konstrukcijų privalumas yra jų montavimo paprastumas.Tai neįtikėtinai naujoviškos ir intuityvios sistemos, nereikalaujančios per daug priežiūros. Idealiai tinka visiems padelio mėgėjams bet kuriuo metų laiku.

Kodėl padelis toks madingas?

Šiais laikais daugelis žmonių pamėgo padelio ar padelio žaidimą. Kodėl jis toks populiarus ir madingas? Galėtume tai vadinti kiekvieno sezono sportu, teniso ir skvošo kryžiumi.

Ir pagalvoti, kad galų gale tai net gimė iš klaidos: leidžia nuimti stresą, smagiai praleisti laiką, galima smagiai leisti laiką aikštėje su kitais žaidėjais (minimaliam 4 žmonėms).

Padelis nėra sezoninis sportas: nuo vasaros iki žiemos tai galimybė smagiai praleisti laiką aikštėje net esant žemai temperatūrai, lyjant ar sningant.

Padelio kilmė

Kaip atsirado padelis? Kaip sakėme, tai buvo „klaidos“ rezultatas. Meksika, apie 1960 m.: magnato viloje dabartinis žaidimas prasidėjo dizaino klaida.

Tikslas buvo pastatyti teniso kortą, tačiau kai kurie mūro darbai trukdė pačiam žaidimui. Natūralu, kad „mūrijimas“ buvo pakeistas klasikinėmis šokinėjančiomis sienomis. Nuo to momento prasidėjo istorija: oficialus Padel pripažinimas ir platinimas daugelyje Europos šalių, įskaitant Italiją.

Kiek kainuoja padelio žaidimų aikštelė?

Kiek kainuoja pastatyti padelio aikštelę? Atsižvelgiant į tai, kad norint sukurti specialią žaidimų aikštelę, reikia vadovautis daugybe gairių, galite pasikliauti mūsų žaidimų aikštelės statybos kainų vadovu.
Jums gali būti naudinga atlikti išsamų tyrimą ir suprasti, koks bus investicijų biudžetas.

Kaip pasidaryti kortą ir sutaupyti pinigų?

Turint omeny, kad savo padelio korto kūrimas nebūtinai yra geriausias sprendimas, tikrai galite sutaupyti pinigų (visada rasite būdą).

Kaip? Būdami protingi ir prašydami kelių pasiūlymų iš įmonių ir šios srities ekspertų. Taip gausite kainų apžvalgą, galėsite atlikti palyginimus ir be nuostolių lažintis dėl geriausio kainos ir kokybės santykio.

Šaltinis: https://oksportas.com