Svarbiausi patarimai planuojantiems pradėti baldų verslą

patarimai planuojantiems baldų verslą

Baldai – vienas iš svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus namuose. Nesvarbu kokios interjero tendencijos vyrautų, kokybiškų ir praktiškų baldų tokių kaip minkšti kampai poreikis visuomet bus didelis.

Vis dėl to, jeigu pažvelgsime į baldų industriją iš bendros perspektyvos, tikrai nebūtų klaida prekybą jais pavadinti jau tradiciniu verslu mūsų šalyje kuriame ir taip labai daug konkurencijos.

Norėdami išsiskirti iš kitų ir patraukti pirkėjų dėmesį, nauji šios nišos verslai turi vis atkakliau sukti galvą kaip tai padaryti.

Manome, jog tai tikrai yra įmanoma, tinkamai apgalvojus savo verslo strategiją ir suformavus detalų jo planą. Šiame straipsnyje – keletas vertingų patarimų planuojantiems pradėti baldų verslą.

Gerai susipažinkite su rinkos tendencijomis ir realia jos situacija

Kaip minėjome, baldų rinka mūsų šalyje – turinti gilias šaknis, todėl konkurencijos čia bus tikrai nemažai. Norint susidaryti geriausias sąlygas savo įmonės sėkmei, itin svarbu yra gerai išstudijuoti dabartinę situaciją ir populiariausias pirkėjų tendencijas.

Viena iš tokių, kaip pavyzdys, galėtų būti didesnis poreikis praktiškiems, ne daug vietos užimantiems baldams. NT rinkai pasiekus neregėtas aukštumas, miestuose yra statoma vis daugiau naujų būstų, kurie dažnai yra pakankamai nedideli.

Tiesa, tuo pačiu metu pirkėjai nenori atsisakyti įprastų komfortų, todėl kiekvienas baldų pardavėjas turėtų numatyti augančią paklausą tokiems universaliems baldams.

Kita tendencija – didėjantis poreikis prabangiems, aukštos kokybės baldų variantams. Nors dabartinių krizių akivaizdoje pastebimas kainų pakilimas, kartu auga ir žmonių gaunamos algos, todėl jie gali sau leisti investuoti į aukštesnės kokybės baldus.

Viena iš jūsų specializacijų galėtų būti prabangių baldų pardavimas.

Išsiaiškinkite kokia yra jūsų tikslinė auditorija

Ne ką mažiau svarbu pradedant bet kokio tipo verslą yra tiksliai numatyti į kokią auditoriją orientuositės. Kalbant apie baldų rinką, tai galėtų būti pirkėjai ieškantys prabangių baldų, biuro ar namų kolekcijų, ar kažkokio vieno konkretaus baldo kaip lovų, spintelių ir pan.

Taip pat, reikėtų identifikuoti savo pirkėjų tipą.

Tai, kaip pavyzdys, gali būti vadovai ieškantys patogių kėdžių savo biurams, namų šeimininkai norintys praktiškos spintelės savo virtuvės kambariui ar viešbučiai kurių tikslas – aprūpinti savo numerius naujomis lovomis.

Apsisprendus dėl savo nišos, reikėtų atlikti išsamų tyrimą kuriame nustatysite tikslius pirkėjų poreikius, stebėti savo konkurentus ir jų atliekamą praktiką bei be abejonės, stengsitės pasiūlyti kažką geriau nei jie.

Čia svarbiausias dalykas – rasti terpę nišoje kurią galėtumėte užpildyti.

Paruoškite detalų verslo planą

Tiksliai žinant dabartinę rinkos situaciją ir į kokią auditoriją orientuositės, galima pereiti prie svarbiausios kiekvieno verslo bazės – tinkamo verslo plano.

Realios sėkmės šioje nišoje galite tikėtis investavę pakankamai laiko ir energijos į tokius dalykus rinkodaros strategija, įmonės struktūra ir jos valdymas, išskirtinumas palyginus su konkurentais ir t.t.

Kuriant verslo planą itin svarbu viską aprašyti kiek įmanoma tiksliau. Tokiu būdu, kur kas paprasčiau įvertinti savo įmonės konkurencingumą ir planuoti strateginius ateities veiksmus.

Numatykite bent apytikslį savo biudžetą

Savaime suprantama, baldų verslui taip pat bus svarbu atsižvelgti ir į finansinius aspektus.

Norint tiksliai numatyti kokio pradinio biudžeto reikės, itin svarbu atsižvelgti į tokius dalykus kaip:

  • Kiek kainuos gauti visas reikalingas verslo licencijas ir dokumentus
  • Pradinis įnašas kurio reikės steigiant įmonę
  • Kiek kainuos patalpų pirkimas ar nuoma
  • Kiek kainuos reikalingų įrankių ir technikos pirkimas ar nuoma
  • Kiek galite sau leisti reklamos išlaidoms
  • Kiek galėsite mokėti algos savo darbuotojams

Ir pan.

Visus šiuos dalykus reikėtų kuo tiksliau aprašyti savo verslo plane. Tokiu būdu matysite kokia strategija bus geriausia veiklos pradžiai.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme svarbiausius dalykus apie kuriuos reikia pagalvoti planuojant baldų verslą.

Norinti sulaukti sėkmės, svarbu įvertinti bendrovės finansinius srautus, savo rinkos poziciją ir nusibrėžti detalų planą.

Išgryninus savo verslo idėją iki smulkmenų, turėsite geriausius šansus sėkmei.

Paruošta pagal baldaiska.lt informaciją.